idealny plakat o zimnych kolorach

Jak dzisiaj dekoruje się ściany?

Kiedyś kwestia udekorowania ścian była oczywista. W pokojach naklejano tapety, w łazience przyklejano płytki, a w przedpokoju montowano boazerie. Jeśli zaś chodzi o ozdoby, było ich niewiele i stanowiły je w zasadzie tylko tradycyjne obrazy. Dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Farby i fototapety

Obecnie nadal niektórzy decydują się na przylepienie do ściany tapet. Jednakże, jest to coraz rzadsze, przynajmniej jeśli chodzi o tradycyjne tapety. Nieco popularniejsze są natomiast fototapety. Są to tapety, które przedstawiają jakieś grafiki bądź zdjęcia. Z pewnością ożywiają one nieco pomieszczenia i nadają im klimatu.

Najczęstszym rozwiązaniem na ścianach jest dzisiaj jednak farba. Jej popularność wynika z dwóch kwestii. Po pierwsze, zdecydowanie łatwiej jest gładko pomalować ścianę, niż poprawnie przylepić na niej tapetę. Po drugie, pomalowaną ścianę można zagospodarować w absolutnie dowolny sposób, czego nie można powiedzieć niestety o ścianie z tapetami, nawet tymi całkiem gładkimi.

Plakaty na ścianę i inne ozdoby

Bez wątpienia, liczba ozdób jakie dzisiaj wiesza się w różnych pomieszczeniach na ścianach jest olbrzymia. Wśród nich są plakaty na ścianę. Kiedy warto jest z nich skorzystać? W jakich pomieszczeniach najlepiej się sprawdzają?

Wydaje się, że jeśli wybierze się plakat odpowiednio pod kątem tematycznym oraz kolorystycznym można go umieścić w zasadzie wszędzie. Przykładowo, wybór plakatów na ścianę w zimnych kolorach umożliwia umieszczenie go nawet w łazience, czy też w toalecie. Ciekawe krajobrazy w kolorach komponujących się z całym wystrojem salonu umożliwiają natomiast powieszenie plakatów w centralnej części najważniejszego pomieszczenia w mieszkaniu. Najpopularniejsze są jednak nadal plakaty młodzieżowe, które występują właściwe we wszystkich możliwych kolorach.