Żarówki smart

Dlaczego warto postawić na inteligentne oświetlenie uliczne?

Można zaobserwować, że inteligentne oświetlenie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko i wyłącznie wśród przedsiębiorców, ale również indywidualnych użytkowników. Dlaczego warto postawić na wspomniane rozwiązanie? Jakie są zdecydowanie najczęściej wymieniane zalety inteligentnego oświetlenia?

Możliwość zdalnego sterowania światłem

Użytkownik ma możliwość zarządzania światłem praktycznie z każdego miejsca. Może do tego celu posłużyć specjalny manipulator. Wystarczy wciśnięcie zaledwie jednego przycisku, by wszystkie lampy na zewnątrz domu zostały zapalone lub zgaszone.

Żarówki smart

Służą co tego celu inteligentne żarówki. Doskonałym przykładem może być smart żarówka. Użytkownik może sterować oświetleniem w swoim domu za pomocą smartfona lub tabletu.

Możliwość synchronizacji oświetlenia z alarmem

Kolejnym bardzo istotnym atutem omawianego rozwiązania jest możliwość połączenia inteligentnego światła z alarmem przeciwwłamaniowym zamontowanym w domu. Użytkownik może wcisnąć zaledwie jeden przycisk na pilocie, by wszystkie światła w domu włączyły się.

Godny uwagi jest fakt, że obecnie możliwe jest nawet zaplanowanie zapalenia wszystkich świateł o określonej godzinie.

Lampy z czujnikiem ruchu

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że dostępne na rynku lampy z czujnikiem ruchu zaliczane są do elementów inteligentnego wyposażenia domu. Wystarczy bowiem, że w zasięgu określonego czujnika pojawi się jedna osoba.

Światło zostanie wtedy zapalone, a użytkownik nie będzie musiał korzystać z włącznika. Jest to doskonałe rozwiązanie nie tylko do łazienki, ale również spiżarni oraz garderoby.