Coraz więcej mówi się o mądrym zagospodarowaniu przestrzeni miejskiej. Coraz częściej w walce o grunt z nowym apartamentowcem wygrywa inny obiekt. Czasem zdarza się, że jest to obiekt użyteczności publicznej. Taki trend poza granicami naszego kraju, np. w Berlinie, to już norma (przynajmniej tak to wygląda z pozycji obserwatora). W naszym pięknym kraju, taki kierunek rozwoju to póki co niestandardowe zachowanie. Pisaliśmy już o wyjątkowych placach zabaw dla dzieci m.in. tutaj, ale w najśmielszych snach nie pomyśleliśmy o tym, że takie projekty mają szanse w Polsce. A jednak!

W Tychach, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany powstał wyjątkowy plac zabaw dla dzieci – wodny! Zaprojektowany przez polską pracownię RS+,  i wybudowany przez polską firmę Arras, w polskim mieście – brzmi jak sen. Park jest wyposażony w niezliczoną ilość sikawek i natrysków. Są tęcze wodne, rurki, fontanny, i lejące wodą kwiaty. Całość doskonale wpisana w otoczenie i mądrze zaprojektowana. Siedziska dla rodziców wykonane są z odpornego na wilgoć tworzywa, a nawierzchnia z materiału, który zapewnia odpowiednią przyczepność szalejącym dzieciakom. Park o zmroku nabiera kolorów, dzięki pomysłowemu oświetleniu. Sprawdźcie sami.

Miło się zaskoczyć – bezcenne!

PS. Amerykański portal Flavorwire zaliczył tyski park do grona 15 najciekawszych placów zabaw na świecie. Chcemy więcej takich! Brawo RS+.

(zdęcia via: http://www.ghoofie.com)